nacházíte se zde:  home  /  Archiv novinek
 

Přidejte se k nám...

Sledujte nás na Youtube
 

Sdílejte tuto stránku ...

 
 
 

Životní příběh filosofa Jaroslava Kohouta

24.3.2017

Životní portrét filosofa, sociálnědemokratického politika, politického vězně, překladatele, vědeckého pracovníka a vysokoškolského učitele Jaroslava Kohouta, jak jej zaznamenala Klára Hamanaka.

Zemřela Karla Charvátová

21.3.2017

S lítostí oznamujeme, že 20. března 2017 zemřela JUDr. Karla Charvátová, roz. Grollová. Věnujeme jí tichou vzpomínku a přejeme klid její duši. O jejím pozoruhodném příběhu natočili členové a přátelé Spolku Političtí vězni.cz amatérský dokumentární film s názvem K. Ch. – příběh politické vězeňkyně, který jsme se nyní rozhodli zpřístupnit na YouTube ZDE.

Julie Hrušková alias KOMÁR – zemřela 27. února 2017

19.3.2017

Za zaslání tohoto nekrologu politické vězeňkyně Julie Hruškové děkujeme její spoluvězeňkyni Haně Truncové.

Vyšlo druhé rozšířené vydání naší knihy o politických vězních

3.1.2017

Rádi bychom se s Vámi podělili o radost z právě dotištěného druhého vydání knihy od autorského tandemu členů našeho spolku, Tomáše Boušky a Kláry Pinerové. Doplněné a rozšířené vydání s názvem „Czechoslovak Political Prisoners. Life Stories of 5 Male and 5 Female Victims of Stalinism“ je konečně na světě a obsahuje 10 unikátních životních příběhů československých politických vězňů a vězeňkyň, kontextuální studii, nové obrazové přílohy a prošla důkladnou jazykovou redakcí. Zakupte si čerstvý výtisk a podpořte aktivity našeho spolku!

Podpořte nás!

1.1.2017

Na aktivity dobrovolnického badatelského spolku Političtí vězni.cz můžete přispět finanční částkou či věcným darem proti řádné darovací smlouvě.

PF 2017

22.12.2016

Spolek Političtí vězni.cz Vám přeje krásné prožití svátků vánočních a vše dobré do nového roku 2017! Současně bychom se s Vámi rádi podělili o hlavní události spojené s činností našeho spolku v minulém roce...

Předání Cen ÚSTR za svobodu, demokracii a lidská práva 2016

24.11.2016

Dne 23. listopadu 2016 proběhlo osmé předávání Ceny Ústavu pro studium totalitních režimů.

Konference Jáchymov ve 20. století – místo paměti evropských dějin

5.10.2016

Součástí oslav výročí 500 let od založení města Jáchymov bude interdisciplinární historická konference, na jejímž uspořádání se podílí i náš spolek. Konference proběhne ve dnech 12.–14. října 2016 v prostorách Královské mincovny v Jáchymově.

Vernisáž výstavy Historie vs. Vize

16.9.2016

V neděli 25. září 2016 se v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech uskutečnila vernisáž výstavy členů spolku Političtí vězni.cz a jejich partnerů, která následovala po závěrečném koncertu „Dvořákova karlovarského podzimu“. Dvořákovo Requiem v podání Karlovarského symfonického orchestru bylo věnováno památce jáchymovských politických vězňů.

S bývalým muklem Antonem Tomíkem na návštěvě pracovního tábora Nikolaj

1.5.2016

V dubnu 2016 náš spolek podnikl několikadenní návštěvu Jáchymova ve společnosti bývalého mukla pana Antona Tomíka, jeho syna Antona Tomíka ml. a studentů New York University Prague. Společně jsme navštívili řadu míst spojených s komunistickými pracovními tábory, zejména však bývalý pracovní tábor Nikolaj, ze kterého pan Tomík v 50. letech utekl podzemním tunelem. Do Jáchymova jsme přijeli s cílem společně se Nikolaj pořádně prohlédnout a třeba i najít místo, kudy před lety tunel vedl.

 
© 2008 - 2017 Političtí vězni.cz | webmaster: Nebrat s.r.o.