nacházíte se zde:  home  /  odkazy
 

Přidejte se k nám...

Sledujte nás na Youtube
 

Sdílejte tuto stránku ...

 
 

Novinky:

 

Pozvánka na kolokvium o životě a díle Karla Pecky

18.11.2017

Spolek Dobrá čeština ve spolupráci s Ústavem pro českou literaturu pořádá 23. a 24. listopadu 2017 kolokvium o životě a díle Karla Pecky.

Více zde
 

František Wiendl

12.11.2017

Přesvědčte se sami, jak se žije motto "Pravda vždycky nakonec zvítězí." Zveme Vás k četbě čerstvě publikovaného příběhu bývalého politického vězně a úřadujícího předsedy klatovské pobočky KPV ČR, Františka Wiendla. Jeho celoživotní postoje, životní zápletky a rozuzlení jsou esencí toho, proč spolek Političtí vězni.cz vyvíjí svou badatelskou a popularizační činnost. Za vytrvalou pomoc při zpracování jeho autorizovaného vzpomínání děkujeme především Ivetě Škrabalové, která asistovala nejen při natáčení rozhovorů, ale i jejich editaci. Děkujeme!

Více zde
 

Spolek Političtí vězni.cz se zúčastnil Festivalu demokracie

12.10.2017

V pondělí 9. října 2017 se na pražském náměstí Václava Havla uskutečnil Festival demokracie. Do akce, která byla součástí doprovodného programu 20. výroční konference Forum 2000, se svou prezentací zapojil i náš Spolek Političtí vězni.cz.

Více zde
 

Pozvánka na 25. ročník setkání u Mohyly Eliáš v Jáchymově

25.8.2017

Skautské středisko Arnika Jáchymov vás zve na jubilejní 25. ročník tradičního setkání u Mohyly Eliáš, které proběhne v sobotu 23. září 2017 od 11 hodin.

Více zde
 

Jak nás můžete podpořit?

1.8.2017

Na aktivity dobrovolnického badatelského spolku Političtí vězni.cz můžete přispět finanční částkou či věcným darem proti řádné darovací smlouvě.

Více zde


Archiv novinek

 

Odkazy

Projekty shromažďující nebo mapující životní příběhy pamětníků

(nikoli nutně stejnou metodikou, jako autoři tohoto webu)

  • Bojovníci proti totalitě pohledem dětí – děti základních a středních škol natáčí dokumenty o příbězích pamětníků.
  • CVH Malach – při Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy bezplatně poskytuje plný přístup do Archivu vizuální historie Institutu USC Shoah Foundation, kde je ke zhlédnutí na 52000 filmových rozhovorů se svědky a přeživšími holocaustu.  
  • Dcery politických vězňů – projekt shromažďuje příběhy dětí, jejichž rodiče byli persekvováni na základě komunistického práva, stalinských doktrín, apod.
  • Paměť národa.cz – společná iniciativa Českého rozhlasu, sdružení Post Bellum a Ústavu pro studium totalitních režimů buduje rozsáhlý publicistický digitální pamětnický archiv. 
  • Příběhy bezpráví – projekt zaměřený na výuku moderních československých dějin.
  • Živá paměť – životní příběhy obětí nacismu.
  • Životní příběhy zapomenutých hrdinů – projekt věnovaný tématu německých antifašistů v Československu.

Organizace politických vězňů v ČR a SR

Vybrané instituce zabývajících se dokumentováním období socialistické diktatury v bývalém Československu, výukou či vzděláváním

Dokumenty a naučné filmy

Webové stránky věnované období komunismu

Orální historie

Cizojazyčné

 
© 2008 - 2017 Političtí vězni.cz | webmaster: Nebrat s.r.o.