nacházíte se zde:  home  /  odkazy
 

Přidejte se k nám...

Sledujte nás na Youtube
 

Sdílejte tuto stránku ...

 
 

Novinky:

 

Životní příběh filosofa Jaroslava Kohouta

24.3.2017

Životní portrét filosofa, sociálnědemokratického politika, politického vězně, překladatele, vědeckého pracovníka a vysokoškolského učitele Jaroslava Kohouta, jak jej zaznamenala Klára Hamanaka.

Více zde
 

Zemřela Karla Charvátová

21.3.2017

S lítostí oznamujeme, že 20. března 2017 zemřela JUDr. Karla Charvátová, roz. Grollová. Věnujeme jí tichou vzpomínku a přejeme klid její duši. O jejím pozoruhodném příběhu natočili členové a přátelé Spolku Političtí vězni.cz amatérský dokumentární film s názvem K. Ch. – příběh politické vězeňkyně, který jsme se nyní rozhodli zpřístupnit na YouTube ZDE.

Více zde
 

Julie Hrušková alias KOMÁR – zemřela 27. února 2017

19.3.2017

Za zaslání tohoto nekrologu politické vězeňkyně Julie Hruškové děkujeme její spoluvězeňkyni Haně Truncové.

Více zde
 

Vyšlo druhé rozšířené vydání naší knihy o politických vězních

3.1.2017

Rádi bychom se s Vámi podělili o radost z právě dotištěného druhého vydání knihy od autorského tandemu členů našeho spolku, Tomáše Boušky a Kláry Pinerové. Doplněné a rozšířené vydání s názvem „Czechoslovak Political Prisoners. Life Stories of 5 Male and 5 Female Victims of Stalinism“ je konečně na světě a obsahuje 10 unikátních životních příběhů československých politických vězňů a vězeňkyň, kontextuální studii, nové obrazové přílohy a prošla důkladnou jazykovou redakcí. Zakupte si čerstvý výtisk a podpořte aktivity našeho spolku!

Více zde
 

Podpořte nás!

1.1.2017

Na aktivity dobrovolnického badatelského spolku Političtí vězni.cz můžete přispět finanční částkou či věcným darem proti řádné darovací smlouvě.

Více zde


Archiv novinek

 

Odkazy

Projekty shromažďující nebo mapující životní příběhy pamětníků

(nikoli nutně stejnou metodikou, jako autoři tohoto webu)

  • Bojovníci proti totalitě pohledem dětí – děti základních a středních škol natáčí dokumenty o příbězích pamětníků.
  • CVH Malach – při Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy bezplatně poskytuje plný přístup do Archivu vizuální historie Institutu USC Shoah Foundation, kde je ke zhlédnutí na 52000 filmových rozhovorů se svědky a přeživšími holocaustu.  
  • Dcery politických vězňů – projekt shromažďuje příběhy dětí, jejichž rodiče byli persekvováni na základě komunistického práva, stalinských doktrín, apod.
  • Paměť národa.cz – společná iniciativa Českého rozhlasu, sdružení Post Bellum a Ústavu pro studium totalitních režimů buduje rozsáhlý publicistický digitální pamětnický archiv. 
  • Příběhy bezpráví – projekt zaměřený na výuku moderních československých dějin.
  • Živá paměť – životní příběhy obětí nacismu.
  • Životní příběhy zapomenutých hrdinů – projekt věnovaný tématu německých antifašistů v Československu.

Organizace politických vězňů v ČR a SR

Vybrané instituce zabývajících se dokumentováním období socialistické diktatury v bývalém Československu, výukou či vzděláváním

Dokumenty a naučné filmy

Webové stránky věnované období komunismu

Orální historie

Cizojazyčné

 
© 2008 - 2017 Političtí vězni.cz | webmaster: Nebrat s.r.o.