nacházíte se zde:  home  /  akce  /  Učíme se z minulosti: Jak zprostředkovávat historická témata v občanském vzdělávání
 

Přidejte se k nám...

Sledujte nás na Youtube
 

Sdílejte tuto stránku ...

 
 

Obrázky

Pozvanka na seminare 2019
 

Ostatní dokumenty

Pozvánka na semináře v pdf
Přihlašte se do 28. února 2019 stažením tohoto pdf a kliknutím na přihlašovací formulář!
 
 
Pozvanka na seminare 2019
Foto
Ostatní dokumenty

Učíme se z minulosti: Jak zprostředkovávat historická témata v občanském vzdělávání

EUTIS, o.p.s. ve spolupráci se Spolkem Političtí vězni.czBBAG (Postupim) představují nový vzdělávací projekt zaměřený na předávání znalostí o moderní historii prostřednictvím práce s místy paměti.

Projekt je určen českým a německý pracovníkům s mládeží a učitelům společenských věd či dějepisu. Během dvou seminářů navštíví účastníci různá místa paměti spojená s komunistickým a nacistickým režimem a zároveň budou proškoleni v efektivních a atraktivních metodách výuky o tragických událostech 20. století a okolnostech vzniku totalitních režimů.

 

Projekt se bude skládat ze dvou mezinárodních seminářů, které proběhnou v Postupimi (1. 4. - 6. 4. 2019)Jáchymově (27. 9. - 2. 10. 2019). Pod vedením zkušených expertů zde budou mít účastníci z České republiky a Německa možnost sledovat ukázky konkrétních metod práce s mládeží přímo na místech paměti, diskutovat a sdílet své zkušenosti z praxe a zlepšit si tak kompetence a získat novou inspiraci pro své vlastní vzdělávací aktivity. Účastníci se navíc budou podílet na vytvoření inovativní příručky – průvodce výukou o místech paměti spojených s totalitní minulostí, která bude poté v tištěné i on-line podobě k dispozici jak účastníkům projektu, tak dalším pracovníkům s mládeží i široké veřejnosti.

 

Přihlásit se mohou zkušenější i méně zkušení učitelé společenských věd a dějepisu ze středních škol se zájmem o metody neformálního vzdělávání z České republiky a Německa a také pracovníci s mládeží z organizací věnujících se výuce moderních dějin z obou zemí.

 

Účastnický poplatek pro účastníky z České republiky je celkem 1989,- Kč. Organizátoři hradí cestovné, ubytování, plnou penzi a odborný program na obou seminářích.

 

Podařilo se nám navýšit kapacitu seminářů a přihlašování je prodlouženo do 10. března 2019 prostřednictvím formuláře: https://eutis.typeform.com/to/TUsDpn

 

Více informací naleznete v pozvánce.

 

Kontakt

Kateřina Šustrová a Michael Murad: akce@eutis.cz

Datum poslední úpravy: 3.3.2019 23:58:55

 
© 2008 - 2021 Političtí vězni.cz | webmaster: Nebrat s.r.o.