nacházíte se zde:  home  /  akce  /  Veletrh vědy: O životě za mřížemi a dráty s muklem Františkem Wiendlem
 

Přidejte se k nám...

Sledujte nás na Youtube
 

Sdílejte tuto stránku ...

 
 

Obrázky

 
 
Foto

Veletrh vědy: O životě za mřížemi a dráty s muklem Františkem Wiendlem

Spolek Političtí vězni.cz zve na besedu s bývalým politickým vězněm Františkem Wiendlem, která se uskuteční na pražském Veletrhu vědy. Besedu pořádá Ústav pro českou literaturu AV ČR ve spolupráci s naším spolekm. Uskuteční se v pátek 7. června 2019 od 10:30 v Malém sále výstaviště v Letňanech.

 

František Wiendl byl v roce 1950 odsouzen za ilegální převádění lidí přes československou hranici k osmnáctiletému trestu odnětí svobody. Prošel jáchymovskými pracovními tábory, pak byl vězněn na Pankráci. Domů se vrátil až po deseti letech. V rámci Veletrhu vědy František Wiendl, držitel Řádu TGM III. stupně, který celý život věří tomu, že pravda vždycky nakonec zvítězí, seznámí posluchače se svým životním příběhem a osudy mladého člověka za mřížemi a dráty a zavede je do světa, který například věrně popsal Karel Pecka ve svém románu Motáky nezvěstnému.


Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v ČR, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR. Zabývá se vědou ve všech jejích podobách. Ústav pro českou literaturu AV ČR si v letošním roce za své téma zvolil Vězení a literaturu let 1948–1989. Pro návštěvníky veletrhu jsou mimo jiné připraveny kurzy vězeňské korespondence a vězeňské poezie.

 
© 2008 - 2019 Političtí vězni.cz | webmaster: Nebrat s.r.o.