Spustili jsme nový Zážitek s Airbnb

Airbnb oznámilo 27. června 2017 spuštění Trips v Praze, kde rozšiřuje své služby nad rámec ubytování. Spolek Političtí vězni.cz byl u toho. Představujeme Vám unikátní procházku starou Prahou s názvem "Political Prisoners´ Prague".

V Praze si je tak možné od dnešního dne rezervovat Zážitky nabízené místními hostiteli. Cestovatelé díky tomu mohou poznat Prahu z jiného úhlu pohledu a místním se tím nabízí možnost sdílet své dovednosti, vášně a zájmy s lidmi z celého světa i rezidenty. Původně byla platforma Airbnb Trips spuštěna ve 12 městech světa, nyní nabízí své služby ve více než 30 městech včetně nově zapojeného hlavního města České republiky. Ode dneška si cestovatelé i místní mohou vybírat z více než 20 Zážitků, které nabízí hostitelé v Praze. Zážitky, které byly navrženy a jsou vedeny místními odborníky, je možné si jednoduše zarezervovat přes platformu Trips.

Tomáš Bouška je autorem jednoho z nich. Připomíná památku československých politických vězňů a provádí po známých místech staré Prahy s výrazným otiskem soudobé vzpomínkové kultury. Zájemci o nedávnou historii se s autorem a jeho kolegy mohou vydat po stopách politického vězeňství a poznat tak méně známé příběhy hlavního města. Znáte např. všechny číslovky uvedené na Pomníku obětem komunismu?  Přijďte se projít a my Vám to rádi prozradíme přímo na místě.

Procházka je zároveň Zážitkem se společenským prospěchem, což znamená, že 100 % z toho, co za tento zážitek zájemci zaplatí, dostane Spolek Političtí vězni.cz jako příspěvek na rozvoj svých aktivit.

Více informací, termíny a podmínky procházky naleznete na Political Prisoners´ Prague.

Fotogalerie